Wielki nieobecny – Kem Frydrych

Tytuł: Wielki Nieobecny

Autor: Kem Frydrych

Wydawnictwo: Self Publishing

Data wydania: 2015

Liczba stron: 500

447793-352x500.jpg

Zastanawialiście się kiedyś nad zmianą życia? Czy można je zmienić o 180 stopni? Myślicie, że człowiek może zmienić się radykalnie w krótkim czasie?? „Wielki Nieobecny” to książka o miłości, przyjaźni i bratnich duszach.

W książce poznajemy chłopaka, który przechodzi poważna przemianę wewnętrzną, a jest ona radykalna i szybka. Karl jest podrywaczem i znanym sportowcem, który wracając z kolejnych podbojów, spotyka ciekawą dziewczyna. To jego bratnia dusza. To dzięki niej zaczyna myśleć nad sobą, ona rozpoczyna całą przemianę chłopaka. Od tej pory los styka ich ze sobą. Drugą osoba istotną dla bohatera jest Anmarie, do której żywi gorące uczucie bez pożądania!

Karl jest człowiekiem po różnych przejściach. Ma za sobą śmierć matki, wyrzucenia z klubu sportowego i nieudany związek. Jednak nie poddaję się. Dzięki przeznaczeniu spotyka na swojej drodze osoby, które już na zawsze zostawią w nim swój ślad.

No właśnie co to jest przeznaczenie? Kieruje ono życiem każdego z nas, w tym również bohatera książki. Los jest przewrotny i lubi nas zaskakiwać. W powieści poruszany jest też temat medytacji. Dużo jest o wnętrzu człowieka, jego uczuciach i wyciszeniu.

Ja trochę czułam się zasypana informacjami, dlatego czytałam tę książkę bardzo powoli. Chciałam wszystko zrozumieć i sobie poukładać. Odkładałam i wracałam do książki kilka razy.

Nie należy przejść obok tej lektury obojętnie. Mimo, że czytanie szło mi opornie, doceniam ukazaną tam moc przyjaźni i miłości. Pokazana jest ona w dość nietypowy sposób, więc ta książka też nie każdemu się spodoba. Trzeba ja zrozumieć i przemyśleć.

Lektura należy do grupy zmuszających do refleksji, skupia uwagę na wnętrzu człowieka. Mówi o przemianach, które w nas zachodzą. Porusza trudne tematy i nie jest łatwa.

Mi trochę brakowało zwrotów akcji i szybkiego tempa. Może też ogromnych uczuć i porywów serca, cóż lubię to. Jednak mimo wszystko polecam gorąco tę książkę! Jest spokojna, dotyczy wnętrza, daje do myślenia. Porusza ważne tematy i uczucia, które dotyczy każdego z  nas. Bo kto z nas nie kocha?? ❤

Moja ocena: 6/10

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce. 🙂

Reklamy

5 uwag do wpisu “Wielki nieobecny – Kem Frydrych

  1. Bardzo dziekuję !! 🙂 Wielkie namietnosci i zaskakjące zwroty akcji będą w 2,3,4 części. Tyle że nie będzie poscigów, strzelania i dramatów miłosnych w stylu wielkiego świata. Będą, ale te z ” duchowego świata” pozdrawiam kem 🙂

    Polubione przez 1 osoba

  2. Nie wiem co o tej książce myśleć. Z jednej strony na pewno chciałabym ją przeczytać, chociażby przez to, że została wydana „Self Publishing” i chciałabym się przekonać jak się to udało 🙂 Z drugiej twoja opinia zachęca, ale jednak nie zachęca przez co mam dylemat :/
    W każdym razie pozdrawiam!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s