Pan Wilk i kobiety- Jarosław Wilka

Tytuł: Pan Wilk i kobiety

Autor: Jarosław Wilk

Wydawnictwo: Prowizja

Data wydania: 27 kwietnia 2014

Liczba stron: 308

 

panwilk.jpg

Jak mężczyźni widzą związki i seks? Skąd się tego dowiedzieć? Właśnie z książki „Pan Wilk i kobiety”! W niej znajdziemy nie tylko punkt widzenia mężczyzn, a wiele, wiele więcej.

Autor to człowiek dwóch epok, komuny i wolnej Polski. Mieszka i pisze pod Wrocławiem. Jest twórcą „wilczej trylogii”.

W książce zapoznajemy się z Panem Wilkiem, jest on czterdziestolatkiem, który znajduje sobie kobiety na portalu randkowym. Bohater opowiada o partnerkach, które pojawiają się w jego życiu po odejściu „Jej”. Ona zostawiła w jego sercu i życiu pustkę, a on jak umie, stara się ją zapełnić. Wilka oprócz seksu, ma inne zamiłowanie –  gotowanie. W książce spotkania są aż pyszne. Przy połączeniu tej pasji z kobietami i seksem, stajemy się świadkami bujnego życia Wilka.

Pierwsze moje spotkanie z książką, miało miejsce na jednym z blogów książkowych. Recenzja była pozytywna i to nie tylko na tym jednym blogu. Popatrzyłam na okładkę i moja pierwsza myśl: taka mało kolorowa, taka bezpośrednia. Teraz wiem idealnie pasuję do jej wnętrza!

Autorem jest mężczyzna, to budziło trochę obaw. Wiadomo, że język może być ostrzejszy i najzwyczajniej w świecie mi się nie spodobać. Przecież jest tyle erotyków napisanych prostackim językiem. Obawy okazały się zupełnie niepotrzebne! Jarosław Wilka ma ogromną wyobraźnie i potrafi lekko, a zarazem dobitnie opisać każdą sytuację. Może niektórych przerażać, że są tam wulgaryzmy, choć sądzę, że jest ich mniej niż w naszym codziennym życiu. Nie przeszkadzają one w żadnym wypadku w odbiorze książki.

Akcja w dużej części książki dzieje się we wsi Wilczków. Tam właśnie ma dom Wilk. To tam sprowadza swoje kobiety i tam dzieją się gorące i nieoczekiwane historie. Kobiety są różne, nie wszystkie rozumieją pustkę, która jest w bohaterze. Nie wszystkie też akceptują to, czego Wilk nie kryje, czyli brak potrzeby związku. Każdej z nich poświęcony jest osobny rozdział książki.

Są także rozdziały „kocie”. To dość ciekawy zabieg autora. Kot jest towarzyszem Pana Wilka, bardzo do niego pasującym.  Czytam pierwszych z tych kocich rozdziałów i nie wierzę. Widzę świat oczami kota. Poznaję Mruka – bo tak zwie się kot, poznaje jego patrzenia na zdarzenia. Często w tych rozdziałach się świetnie bawiłam i śmiałam. Jeśli sięgniecie po książkę, pokochacie tego kota! Tu świetnie pasuję powiedzenie: „Jaki Pan taki kram”.

Cała książka bawi czytelnika, niektóre sytuację są wręcz niewyobrażalne. Książka należy do tych wciągających, które czyta się na jednym wdechu. Jest to 300 stron, których w ogóle się nie czuję, tak szybko się je czyta.

Książka jest opowieścią o życiu po rozstaniu, o różnych sytuacjach życiowych. Nie jest to ballada wychwalająca seks. Każdy znajdzie w niej dużo więcej. Czytając cały czas zastanawiałam się czy to nie jest pamiętnik autora. Czy to nie on opowiada część swojego życia. Ile w książce tak serio jest z życia autora? Tego nikt nie wie. I tu dochodzi do książki jej słodka tajemnica, która tylko dodatkowo ciekawi czytelnika.

Jestem też świadoma, że ta pozycja nie każdemu się spodoba. To jest erotyk, nie każdy lubi ten gatunek, nie każdy dorósł do jej czytania i zrozumienia. Książka nie spodoba się tym „lekkim” i „delikatnym” czytelnikom.

Jest to książka zupełnie inna niż wszystkie erotyki jakie czytałam. Zaskakująca, nietypowa powieść o walce o swoje szczęście. Powieść bardzo realna, osadzona mocno w rzeczywistości i to jest w niej plusem. Bo poznajemy w niej chwile uniesienia bohatera, lecz widzimy go też w trudnych i komicznych sytuacjach.

Moja ocena: 8/10

 

Chcę bardzo podziękować autorowi, ze chwilę, które mogłam spędzić na czytaniu tej zaskakującej książki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s