Pałacyk za mostem – Halina Kowalczuk Book tour

Tytuł: Pałacyk za mostem

Autor: Halina Kowalczuk

Wydawnictwo: Lucky

Data wydania: 20 maja 2016

Liczba stron: 304

 

W życiu każdego z nas nadchodzi czas, na to, by zamknąć pewien etap. Czasami zwyczajnie musimy zacząć od nowa. Bohaterka „Pałacyku za mostem” dobrze wie jak to zrobić. Jak już zmieniać to całe życie!

13833442_1161832767216945_786645531_o.jpg

„Halina Kowalczuk napisała nam idealną książkę na wakacyjny czas.

Elżbieta jest lekarzem w Łodzi. Przeżywa załamanie po tym, jak jej mąż zginął w wypadku samochodowym. W końcu postanawia odmienić swoje życie.

Pewnego dnia do jej gabinetu przychodzi nieznajomy, który składa nieoczekiwaną propozycję zmiany miejsca pracy. Kobieta decyduje się na przeniesienie się do Ruczaju, niewielkiej podgórskiej miejscowości, aby tam leczyć ludzi i zacząć żyć na nowo.

Ta decyzja przyniesie o wiele poważniejsze konsekwencje niż Elżbieta się spodziewała, a główną ich przyczyną będzie przystojny weterynarz, z którym będzie zmuszona zamieszkać pod jednym dachem.”

13639843_1161832750550280_472234278_o.jpg

W książce poznajemy Elżbietę, silną i odważna kobietę. Ela wiele przeszła, jest wdową, potrzebującą zmiany. Okazja do tego szybko trafia się sama. Zmiana okazuje się radykalna.

Ja od samego początku polubiłam ciotkę Matyldę, która uznawana jest za miejscową czarownicę. To jednak, jak dla mnie, ciepła i dobra kobieta, o dużej wiedzy.

Sama książka jest bardzo przyjemna w odbiorze. Styl autorki jest prosty, raczy nas ona też pięknymi i dokładnymi opisami zarówno ludzi w miasteczku, jak i scen. Znajdziemy w książce też parę ciekawych legend i wierzeń, dzięki którym lektura jest jeszcze ciekawsza.

W książce nie zabraknie też małych intryg, a nawet chwil grozy! Znajdziecie w niej również nieoczekiwaną miłość, trochę czarów i pyszną kuchnię. Nie można czytać tej książki, jeśli jest się głodnym! Ciotka Matylda oprócz różnych historii o okolicy, zna się dobrze na kuchni.

Zachęcam Was do sięgnięcia po te lekturę! Do poznania wójta, nadgorliwego proboszcza i nachalnej właścicielki sklepów w Ruczaju. Może też polubicie jak ja ciotkę lub Elę. Wrażeń z całą pewnością Wam nie zabraknie!

Moja ocena: 9/10.

Książkę przeczytałam dzięki akcji Book tour, zorganizowanej u Cyrysi. Bardzo dziękuję, że mogłam wziąć udział w zabawie.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Pałacyk za mostem – Halina Kowalczuk Book tour

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s