Noc Perseidów – Edyta Świętek Book Tour

Tytuł: Noc Perseidów

Autor: Edyta Świętek

Wydawnictwo: Replika

Data wydania: 10 maja 2016

 

Nie wiem jak Wy, ale ja co roku oglądam w sierpniu gwiazdy. Czy wierzyłam w ich moc… Po tej lekturze nie pozostaje mi nic innego, jak uwierzyć! Wy też uwierzycie. Kto z nas nie marzy? To marzenia kształtują naszą drogę i są naszym celem. Życie bez nich byłoby nudne!

 

Edyta Świętek jest z  wykształcenia ekonomistką, z zamiłowania pisze powieści dla kobiet. Jej marzeniem jest pisanie takich książek, które sama czytałaby z przyjemnością. W wolnych chwilach pomiędzy pracą zawodową a pisaniem lubi aktywny wypoczynek, czyli długie spacery z rodziną oraz bieganie.

„Marzenia się spełniają, jeśli są wypowiadane w Noc Perseidów

Emilia i Tomek wychowywali się razem. Tomek studiował prawo, Emilia pracuje w sklepie spożywczym. Mimo że znacznie się od siebie różnią (wykształceniem, statusem majątkowym, zapatrywaniem na życie) i Tomek ma wątpliwości (jego zdaniem Emilia ma za mało klasy i szyku, powinna także ukończyć studia zaoczne i zmienić pracę), młodzi ludzie postanawiają się pobrać. Ich decyzja nie wzbudza entuzjazmu matki Tomasza..

W dniu gdy Tomek oświadcza się Emilce, poznaje licealną koleżankę narzeczonej, Adriannę. Atrakcyjna kobieta wpada Tomkowi w oko. Chłopak zaczyna porównywać ją z Emilią. Próbuje upodobnić narzeczoną do Ady, z którą przypadkowo kilkakrotnie spotyka się w Krakowie. Jedno z tych spotkań kończy się w hotelowym pokoju. Kilka tygodni później okazuje się, że Ada jest w ciąży. Tomek postanawia się oświadczyć. Przeżywa szok na wieść o tym, kim są rodzice Ady…”

13950920_1171600222906866_1510919341_o.jpg

Na pierwszych stronach książki poznajemy rodzeństwo, które wypowiada swoje marzenia podczas nocy spadających gwiazd. Nie wiedzą jeszcze, jak potoczy się ich życie.

Postacie są różne, bardzo rzeczywiste i prawdziwe. Każdy z bohaterów  ma wady i zalety, i takich ich poznajemy. Popełniają wiele błędów, muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Są jak każdy z nas.

Książka opisuje wspaniałą miłość, szczęście ale także pokazuje zdradę, cierpienie i tęsknotę. Mimo tych wszystkich wątków, głównym są marzenia wypowiedziane w Noc Perseidów. To magiczny czas, w którym wszystko wypowiedziane może się spełnić.

Książka zauroczyła mnie od samego początku, a im dalej tym jeszcze bardziej ją lubiłam. Fabuła opisana jest bardzo obrazowo, czytelnik może wyobrazić sobie wszystko o czym czyta. Lektura wywołuje też niemałe emocje. Jest prosta i szczera przez co bardzo łatwa w odbiorze.

13950948_1171600219573533_95058428_o

Autorka świetnym stylem pokazuję co ważne w życiu, a na o nie warto zwracać uwagi. Wiele rzeczy przemija, trzeba stawiać na to co zostaje nam nawet po latach. Pieniądze i uroda to nie wszystko!  Osobowość i wnętrze zostają z nami na zawsze.

„(…) życie jest zbyt cennym darem, aby tak po prostu nim wzgardzić.”

Zachęcam Was do sięgnięcia po tę lekturę. Tym bardziej, że jest sierpień, już niedługo Noc Perseidów…

Moja ocena:  9/10

 

„Szybko wymyślajcie sobie życzenia, ale tylko po jednym na każdego z was, bo tylko jedno ma szansę się spełnić. To, które wypowiecie jako pierwsze, bo ono płynie z serca. Każde następne jest mniej ważne.”

 

Książka przeczytana dzięki akcji Book Tour  zorganizowanej u Cyrysi.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Noc Perseidów – Edyta Świętek Book Tour

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s