Jesteś moja, dzikusko – Agnieszka Lingas-Łoniewska, Book tour

Tytuł: Jesteś moja, dzikusko

Autor: Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wydawnictwo: Nowae Res

Data wydania: 3 lutego 2016

Liczba stron: 320

DSC_0854.JPG

Miłość przezwyciężająca przeciwności losu jest zawsze wciągająca. Jakby jej nie opisać, znajdzie swoich zwolenników. Ta książką również absorbuje czytelnika już od swoich pierwszych stron. Potem chce się czytać więcej i więcej, by poznać dalsze losy bohaterów.

“Anthony Tolland chodzi do ostatniej klasy prywatnego amerykańsko-polskiego liceum, często wpada w złość i za pomocą pięści próbuje rozwiązywać wszelkie problemy. Gdy w jego domu pojawia się rudowłosa Natalia, którą po śmierci przyjaciółki postanawia przygarnąć jego matka, chłopak czuje tylko gniew i niechęć. Dziewczyna jest jakby z innego świata i zupełnie nie pasuje do snobistycznego klimatu amerykańskiej szkoły. A tym bardziej nie pasuje do zadziornego i egoistycznego Tony’ego. Jednak nie można walczyć z przeznaczeniem.

Antek i Nata wkrótce się o tym przekonują.

Autorka to wrocławianka, pisząca książki łączące sensację z romansem, kochająca zwierzaki, Within Temptation i jeszcze kilka ostrzejszych dźwięków.

Laureatka konkursu na kryminalne opowiadanie z Dolnym Śląskiem w tle. Ma także na swoim koncie udział w antologiach literackich: Książki Moja Miłość i 31.10 Halloween po polsku oraz Zatrute pióra. Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi blog z recenzjami, organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.”

Opis pochodzi ze strony wydawnictwa Nowae Res.

DSC_0856.JPG
Historia zaczyna się smutnym przeżyciem dla Natalii, gdyż umiera jej matka. Jak to w życiu bywa, zamknięcie jakiegoś rozdziału, jest zarówno początkiem nowego. Dziewczyna nie wie jeszcze, jak jej życie zmieni się przy Antku.

 

Antek to chłopak, który od początku wydaję się takim łobuzem. Który myśli,
że nic go nie rusza. Jednak nie wie jak bardzo się myli, może dlatego, że jeszcze nie widział Naty. Po śmierci matki, dziewczyna zostaje przygarnięta przez jego rodziców, przez co młodzi mieszkają razem pod jednym dachem. Co może z tego wyniknąć? Z całą pewnością wiele nieoczekiwanych zdarzeń! Jakich? Zapraszam Was do przeczytania książki.

Autorka zaskakuje nas praktycznie na każdej kartce. Kiedy już pojawia się w głowie myśl, że to koniec historii i będą żyli długo i szczęśliwie, autorka częstuję nas nowymi emocjami! Nie spodziewałam się ich w książce aż tyle. Była złość, bezradność ale też radość i rozczulenie.

Macho, który nagle staje się czuły. Mi też się to nie zgadzało. Jednak wkrótce wychodzi natura Antka i dzięki temu czytelnikowi nie brakuje emocji. Chłopak potrafi być zaborczy i zazdrosny, jak bardzo przekonają się Ci, którzy sięgną po tę książkę.

Nie jest to zwykły romans, w którym pełno uniesień i miłości. To historia trudnej miłości, pełnej przeciwności losu. Opowieść niełatwego życia nastolatka.

Język autorki jest bardzo plastyczny, idealnie opisuje sceny i uczucia bohaterów. Dużo zwrotów akcji pochłania czytelnika i nie chce pozwolić mu odejść od lektury. Fabuła jest ciekawa, a autorka szybko wprowadza nas w bieg wydarzeń. Chcemy znać ich coraz więcej. Przygotujcie się na skrajne emocje!

Moja ocena: 8/10

Książkę przeczytałam w ramach akcji book tour u Lotta czyta, za tę możliwość bardzo dziękuję!! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s